Nasz klub, który początki swej działalności datuje na rok 2000, jest kontynuatorem chlubnych tradycji związanych z działalnością sekcji narciarskiej w jednej z najbardziej utytułowanych na Podbeskidziu organizacji sportowych- Bielsko-Bialskim Towarzystwie Sportowym. Gdy pod koniec lat dziewięćdziesiątych minionego już wieku na skutek problemów finansowych w zasłużonym dla naszego miasta klubie zapada decyzja o jego reorganizacji, z którą wiązać się miało rozwiązanie między innymi sekcji narciarskiej, grono zaangażowanych rodziców wraz z kadrą trenerską podejmuje decyzję o powołaniu Towarzystwa Sportowego Beskidy. Posunięcie to umożliwiło kontynuowanie pracy trenerskiej w grupie dzieci, które rozpoczęły swoją przygodę z narciarstwem.

Kolejne lata treningów to stopniowe przygotowywanie grupy młodzików i juniorów młodszych do udziału w zawodach rangi Pucharu Polski. Już w pierwszym roku startów, czyli w sezonie 2001/2002 , mogliśmy się cieszyć z sukcesów naszych podopiecznych, co pozwoliło nam w doborowym gronie 29 klubów zająć miejsce w połowie stawki.

Kolejne lata przynoszą coraz większe sukcesy. W sezonie 2002/2003 udaje nam się awansować do pierwszej dziesiątki. W trzech następnych walczymy już o najwyższe lokaty: TS Beskidy zajmuje kolejno trzecie, drugie i ponownie trzecie miejsce.

Sezon 2006/2007 to zacięta walka do ostatnich bramek , w wyniku której plasujemy się na czwartej pozycji z bardzo niewielką strata do strefy medalowej.

Oprócz startów w Pucharze Polski zawodnicy naszego klubu rywalizują także w cyklu zawodów Beskidzkie Nadzieje organizowanych przez Śląsko-Beskidzki Związek Narciarski, gdzie również zajmują czołowe miejsca .

W sezonie 2007/2008 siedziba klubu została przeniesiona z Żywca do Bielska-Białej, zmienił się także jego status, co spowodowało między innymi zmianę nazwy z Towarzystwa Sportowego na Klub Sportowy Beskidy.

Obecnie klub prężnie działa na terenie Bielska-Białej i okolic, zrzesza około trzydziestu zawodników oraz liczne grono zaangażowanych rodziców, którzy aktywnie uczestniczą w jego życiu.

Lata 2009-2012 to ciężka praca z nowymi zawodnikami którzy rozpoczynają przygodę z narciarstwem oraz doskonalenie umiejętności z zaprawionymi zawodnikami która przynosi liczne indywidualne sukcesy na arenie Beskidów oraz stoków w całym kraju.
Klub w sezonie 2012/2013 zajmuje pierwsze miejsce w Lidze Śląskiej a w sezonie 2013/2014 drugie miejsce.
KS.Beskidy w sezonie 2012/2013 zajmuje Wicemistrzostwo Polski w Klubowym Pucharze Polski osiągając najwyższą lokatę w okresie swojej działalności.
Zdobywa w tym samym sezonie 5 medali na XX Olimpiadzie Młodzieży ( 3 złote, srebro i brąz) zajmując klubowo I miejsce.

Co przyniesie przyszłość? No cóż, możemy doczekamy się kolejnego mistrza Polski i I miejsca w klasyfikacji drużynowej. Czas pokaże.